Prace remontowo – konserwatorskie przy Kościele w Uchaniach

W naszej parafii pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP w Uchaniach nieustannie trwają prace remontowo – konserwatorskie. Ogrodzony został cmentarz parafialny, wykonane odwodnienie Kościoła i ścieżka procesyjna, odnowiony portal główny Kościoła. Przez cały czas prowadzone są mniejsze prace, które szczególnie w dzisiejszym czasie pochłaniają spore środki finansowe. Przed parafią stoją kolejne wezwania takie jak: pielęgnacja drzewostanu przy kościele, malowanie dachu kościoła, prace konserwatorskie wewnątrz kościoła przy lamperiach – zdjęcie farby olejnej, uzupełnienie tynków i nałożenie nowej właściwej farby, Kościół jest zabytkiem klasy zerowej a więc wszelkie remonty to ogromne koszty szczególnie dla samych parafian. Dlatego jako proboszcz parafii proszę i zachęcam do wsparcia tych dzieł byłych parafian, dobroczyńców i ofiarodawców. Wszystkich serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia naszego pięknego Kościoła w Uchaniach.

Nr konta 89820210162002160018660001 Bank Spółdzielczy oddział w Uchaniach.

Przewiń do góry